Bioderma PhotoDerm AquaFluide Claire SPF50 40ml
Bioderma PhotoDerm AquaFluide Claire SPF50 40ml
Bioderma

Bioderma PhotoDerm AquaFluide Claire SPF50 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,145.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Mbrojtje shumë e lartë nga dielli, me një teksturë të lehtë dhe të thatë në prekje. Kombinimi ekskluziv i filtrave UVA/UVB dhe patentës Cellular Bioprotection™ ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve të dëmshme UV. Cellular Bioprotection™ aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës, mbron qelizat dhe lufton plakjen e parakohshme të lëkurës. Kombinimi sinergjitik i 3 pudrave jep një pamje mat. E përshtatshme për të gjithë tipet e lëkurave, përfshirë dhe lëkurat e kombinuara në të yndyrshme. Photoderm AquaFluide Claire ështä me ngjyrë, në tonin Light Colour.

Përdorimi: Aplikojeni para ekspozimit në diell. Rivendoseni disa herë gjatë ditës.

Përbërësit: AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS- ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYLPROPANEDIOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL, STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, MANNITOL, XYLITOL, SODIUM HYDROXIDE, CELLULOSE GUM, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ECTOIN, TOCOPHEROL. 

Formulimi: 

  • Oil free
  • Pa paraben
  • Pa parfum
  • Hipoalergjik
  • Rezistent ndaj ujit
  • Tolerance maksimale
  • I testuar dermatologjikisht.

Shpërndaje