Bioderma PhotoDerm AquaFluid Neutral SPF50 40ml
BIODERMA

Bioderma PhotoDerm AquaFluid Neutral SPF50 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,145.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Bioderma Photoderm SPF 50+ Aquafluid është një fluid me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura mikse në të yndyrshme. Ky fluid përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB. Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection. Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.  Photoderm AquaFluid  Neutral është pa ngjyrë.

Përdorimi: Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.

Përbërësit: AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS- ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYLPROPANEDIOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL, STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, MANNITOL, XYLITOL, SODIUM HYDROXIDE, CELLULOSE GUM, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ECTOIN, TOCOPHEROL. 

Formulimi: 

  • Oil free
  • Pa paraben
  • Pa parfum
  • Hipoalergjik
  • Rezistent ndaj ujit
  • Tolerance maksimale
  • I testuar dermatologjikisht


Shpërndaje