Bierhefe
Coli's Pharmacy & Dermo Lab

Bierhefe

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 990.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Tharmi i birrës është burim i kompleksit të vitaminave B, të aminoacideve esenciale, proteinave, mineraleve, oligoelementeve, glutathioneve dhe acideve nukleike.
Ndikon pozitivisht në sistemin nervor, në shëndetin e mëlçisë, të syve dhe të zemrës.
Në sajë të prezencës të acidit folik, kontribuon për riabsorbimin më të mirë të hekurit, dhe në këtë mënyrë pengon paraqitjen e anemisë.
Ndihmon funksionimin e organeve të tretjes, rregullon ekuilibrin e florës së zorrëve, eliminon kapsllëkun dhe shton oreksin.
Vitaminat e kompleksit B janë të domosdoshme për funksionimin normal të sistemit nervor, furnizimin e organizmit me energji, ruajtjen e shëndetit të lëkurës, flokëve e të thonjve, kanë rol të rëndësishëm në metabolizmin e yndyrave, hidrateve e të karbonit dhe të albuminave.
    Shpërndaje