Aknet Sun 50+
BioNike

Aknet Sun 50+

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,600.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Krem me SPF 50 + për lëkurat akneike, me një teksturë të lehtë, jo të yndyrshme. Ofron mbrojtje të lartë ndaj diellit. Testuar për të qenë jo-komedogjenik. Përmban nikotinamid 1%, matifikues 3%, BGlukan-L-Carnosine, pantenol, alantoine, vitamine E dhe filtra UVA, UVB dhe IR. Aknet Sun është rezistent ndaj ujit. 

Përdorimi: Aplikoni para ekspozimit në diell në një sasi të mjaftueshme dhe ri-aplikoni shpesh. Shkundni shishen para përdorimit. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me veshje. Mund të njollosë veshjet.

Përbërësit: aqua (water), diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, silica, glycerin, butylene glycol, ethylhexyl triazone, triacontanyl PVP, dibutyl adipate, poloxamer 407, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, niacinamide, tocopheryl acetate, sodium carboxymethyl beta-glucan, carnosine, caprylyl glycol, butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii (shea) butter), panthenol, allantoin, PEG-60 almond glycerides, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, sodium polyacrylate, PPG-12/SMDI copolymer, cetearyl alcohol, jojoba esters, carbomer, pentylene glycol, caprylhydroxamic acid, trisodium ethylenediamine disuccinate.


Shpërndaje